Feng Shui očistenie bytu po predošlých obyvateľoch

Autor: Ivica Jurikova | 29.7.2012 o 23:27 | (upravené 5.8.2012 o 10:57) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  70x

Chceme kúpiť, prerobiť a následne prenajať byt. Stále viac začínam študovať feng shui princípy a chcem ich využiť pri prerábaní. Prvé čo ma napadlo je očistenie priestorov od energií predošlých obyvateľov. Ako na to?

Tu je jednoduchý postup:

 1. Upracte všetok neporiadok. Odstráňte nábytok a všetky veci, ktoré nepotrebujete, nepoužívali ste ich minimálne jeden rok. Ide o veci v každej miestnosti, aj v kuchyne, kúpeľni, šatníku. V našom prípade, kedže byt je po čiastočnej rekonštrukcii predošlými nájomníkmi, ide hlavne o vyhodenie všetkého čo nebudeme potrebovať.

 2. Vyčistite celý byt. Povysávajte, poutierajte prach, poumývajte dlážky.

 3. Prezlečte si čisté šaty. Na čistiacu ceremóniu nie je dobré zostať v šatoch v ktorých ste upratovali, môžu absorbovať zlá energiu. Umyte si ruky a ramená.

 4. Otvorte dvere, okná, skrine, aby mohla dobrá energia (chi) voľne prúdiť po priestoroch.

 5. Vypnite všetky elektrické prístroje.

 6. Môžete zapáliť neparafínové sviečky vo vchode a v každej izbe.

 7. Posypte morskou soľou periférie miestností, pričom kráčajte proti smeru hodinových ručičiek. Sústreďte sa hlavne na rohy, kde je stagnujúca energia. Môžete tiež urobiť alternatívu a to do stredu miestnosti dať plastiková nádobu s morskou soľou.

 8. Vojdite hlavným vchodom, prechádzajte jednotlivými miestnosťami a tlieskajte s rukami naširoko aby sa rozptýlila negatívna energia. Nezabudnite tlieskať v rohoch miestností a okolo elektrických spotrebičov.

 9. Zapáľte šalviovú alebo borievkovú vetvičku a prejdite každú miestnosť, aby sa očisťujúci dym dostal všade. Očisťovanie priestorov šalviou som dokonca počula aj od kamaráta v USA.

 10. Pomaly prechádzajte každou miestnosťou a zvoňte tibetskými zvonmi alebo “spievajúcou“ misou.

 11. Zhasnite sviečky, ale soľ nechajte pôsobiť 24 hodín, aby absorbovala všetku negatívnu energiu a očistila priestor. Zavrite všetky otvorené okná a dvere.

 12. Po skončení ceremónie sa okúpte a do kúpeľa pridajte morskú soľ.

Odporúča sa robiť čistiacu ceremóniu v pravidelných intervaloch. Počas celého procesu môžete spievať Mantru, či už vlastnú ktorú si vytvoríte na základe Vašich hodnôt alebo vytvorené inými ako napr. mystický Om.

 

Viazanička Šalvie                  Tibetské Zvony                           Spievajúca Misa

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kríze pokračujeme

Trauma Dankovi ale prospeje, viac bude počítať vlastné limity a „žetóny“, ktorými disponuje.


Už ste čítali?